Depresja alkoholowa - Alkoholizm terapia

Depresja alkoholowa

Depresja alkoholowa

Depresja i uzależnienie od alkoholu bardzo często idą ze sobą w parze, udowodniono naukowo, że osoby uzależnione znacznie częściej zapadają na depresję niż reszta populacji, co każe pochylić się nad tym niełatwym tematem.

Depresja alkoholowa i jej rodzaje

Depresja alkoholowa to zaburzenie psychiczne, w którym to, jak sama nazwa wskazuje, kluczową rolę odgrywa alkohol. Oprócz typowych objawów depresji, takich jak przygnębienie, niska samoocena, brak wiary w siebie, narastające poczucie winy, pesymizm czy nawet próby samobójcze, pojawia się także silne uzależnienie od alkoholu. W tym miejscu należy sobie powiedzieć o tym, że depresja może rozwinąć się w trakcie choroby alkoholowej jako jej powikłanie, ale może być także przyczyną problemów z alkoholizmem. Depresja wpływa na alkoholizm, a picie alkoholu na depresję ? obie te kwestie są ze sobą silnie związane.

Leczenie depresji alkoholowej

Leczenie depresji alkoholowej, jak i samego alkoholizmu nie jest łatwe. Objawy obu tych problemów są bowiem bardzo często maskowane i niezwykle trudno je od siebie rozdzielić. Żeby walka z problemem była skuteczna, trzeba ją zawsze prowadzić dwutorowo ? walczymy zarówno z nałogiem, jak i zaburzeniami psychicznymi, jeżeli takie zostaną zdiagnozowane. Jeżeli chodzi o alkoholizm leczenie samo w sobie jest już bardzo trudne, gdy dochodzi do tego depresja, sprawa robi się o wiele poważniejsza. Należy sobie zdawać sprawę z tego, że depresja u osób zmagających się z alkoholizmem jest zazwyczaj głębsza i bardziej destrukcyjna niż u osób niepojących, a leczenie to o wiele większe wyzwanie, głównie ze względy na nieufność i niechęć chorych do lekarzy.

Żeby leczenie depresji alkoholowej, jak i samego alkoholizmu miało szansę powodzenia, konieczne jest spełnienie jednego podstawowego warunku? motywacji do wyzdrowienia, bez tego nie da się zrobić praktycznie nic. Nieocenionym wsparciem w trakcie terapii są także bliscy? wspólne przezwyciężanie słabości i poczucie akceptacji dają większą szansę na wyleczenie.

W naszym Ośrodku Terapii Arka proponujemy nowoczesne metody leczenia, a także grono prawdziwych specjalistów dających gwarancję pozytywnych efektów terapii i szansę na pokonanie uzależnienia. Jeżeli szukasz pomocy dla siebie lub bliskich, pamiętaj, że uzależnienie od alkoholu jest chorobą i jak każdą inną można, a nawet trzeba ją leczyć?  kliknij TUTAJ i zobacz jaką pomoc oferujemy.

Pozostałe posty na blogu:

[Głosów:3    Średnia:5/5]