O nas

odtrucia alkoholowe

Ośrodek leczenia Wisła

Uzależnienie od alkoholu jest chorobą. I jak każdą inną trzeba ją leczyć. Terapia polega na tworzeniu sytuacji, żebyś sam odpowiedział sobie na pytania: Co dawało Ci picie, jakie wartości sprzeniewierzyłeś pijąc, kim stałeś się pijąc, po co miałbyś przestać pić i wiele, wiele innych. W każdym momencie rozwoju choroby możesz się leczyć.

Każdy z nas ma swoje, często bardzo odmienne historie, które sprawiły że zaczął pracować z osobami uzależnionymi, ale idea naszej pracy jest taka sama u wszystkich – pełna akceptacja ludzi, którzy się do nas zgłaszają z całym ich bagażem doświadczeń i problemów. Wszyscy pracujący w ośrodku to ludzie z pasją, oraz z zaangażowaniem wykonujący swoje obowiązki. Ośrodek jest miejscem szczególnym, albowiem jesteśmy nastawieni na pomoc drugiemu człowiekowi, nasza misją jest pokazanie innym jak można szczęśliwie i w zgodzie ze sobą przeżywać życie.

Nasza dyskretnie położona klinika w Wiśle w sercu Beskidów, oferuje oparte na światowych standardach diagnozowanie i leczenie:

  • alkoholowych zespołów abstynencyjnych (tzw. detoks, odtrucie, detoksykacja)
  • opiatowych zespołów abstynencyjnych ( po zażywaniu Heroiny, Tramalu, Codeiny)
  • uzależnienia od alkoholu
  • uzależnienia od leków uspokajających i nasennych
  • uzależnienia od narkotyków
  • innych uzależnień

Nasza kadra

Aleksandra Czyż Kierownik Ośrodka – Jestem terapeutą z wieloletnim stażem pracy w zawodzie, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na wydziale Pedagogika Resocjalizacyjna. Ukończyłam Program Rozwoju Osobistego (PRO) przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie, Program Pomocy Psychologicznej w Krakowie. Jestem absolwentką Studium Terapii Uzależnień w Warszawie organizowanym przez PARPA. Moja praca terapeutyczna rozpoczęła się od Ośrodka Terapii Uzależnień w Skoczowie, gdzie po paroletnim zdobywaniu doświadczenia, w roku 2009 otworzyłam ośrodek Arka. Teraz pracuję z dorosłymi, młodzieżą i ich rodzinami. Obecnie współpracuję z Gminą Istebna, prowadząc Punkt Konsultacyjny, prowadząc szkolenia w szkołach i służę poradą dla w/w Gminy w temacie Uzależnień. Prowadzę zajęcia warsztatowe dla grup samopomocowych oraz terapię dla par. Moja praca jest poddawana stałej superwizji. Prywatnie mam męża trójkę dzieci i psa. Moim hobby są zajęcia artystyczne, ogródek i wypady w Polskę.

Mgr Radosław Kluz – jestem absolwentem pedagogiki na uniwersytecie śląskim,oraz specjalistą terapii uzależnień (certyfikat nr:SP/1272/2016 -PTZN). Mam doświadczenie w pracy z dorosłymi oraz młodzieżą,zarówno w ośrodkach ambulatoryjnych jak i stacjonarnych. Byłem uczestnikiem szeregu szkoleń dotyczących problematyki uzależnień. Współpracowałem z organizacjami zajmującymi się pomocą osobom “wykluczonym społecznie”(m.in.Stowarzyszenie “Być Razem”,Telefon Zaufania). Szereg lat pracuję z osobami uzależnionymi w różnych formach terapii (grupowa, indywidualna, krotko- i długoterminowa). Obecnie jestem terapeutą nadzorującym przebieg procesu terapeutycznego na Ośrodku ARKA. Prowadzę również warsztaty, grupy psychoedukacyjne itp. Moje zainteresowania to książki, sport (m.in. narty, rower) i modelarstwo.

 Mgr Klaudia Lamch – Psycholog z wieloletnim stażem w pracy z osobami uzależnionymi. Jestem psychoterapeutą, trenerem biznesu, specjalistą ds. pracy w grupie i budowania zespołu. Współtwórca scenariuszy i koordynatorem wydarzeń.

Wojciech Lamch – Ratownik Medyczny. Prezes Fundacji Uratuj życie. Jestem Ratownikiem Medycznym, Instruktorem Ratownictwa Przedmedycznego. Instruktorem Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego ACLS – Advanced Cardiovascular Life Support. Założyłem i jestem dyrektorem Ośrodka RESCUE działającego w branży edukacji z zakresu ratownictwa przez 14 lat. Posiadam kilkunastoletni staż pracy w zespołach reanimacyjnych i wypadkowych Pogotowia Ratunkowego oraz Oddziału Ratunkowego. Instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego w stopniu przewodnika. Konsultant programowy. Prywatnie jestem żonaty, mam dawkę dzieci, moją pasją jest wędkarstwo, turystyka, języki obce http://www.uratuj-zycie.org.pl

Mgr Iwona Kubis – Jestem psychoterapeutą, coachem  i trenerem z ponad 30-letnim doświadczeniem. Posiadam również rozległe doświadczenie w doradztwie indywidualnym i coachingu osobistym. W psychoterapii opieram się głównie na nurcie behawioralno – poznawczym, łączę jednak kilka znanych mi, jak również autorskich technik pozwalających wprowadzić i utrwalić zmianę na lepsze – i w opinii moich pacjentów – robię to dobrze i skutecznie. http://www.iwona-kubis.pl

Lekarz współpracujący Neurolog Grażyna Milerska – Ukończyłam studia na Ślaskiej Akademii Medycznej w Katowicach – Ligocie, a następnie  specjalizację neurologiczną. Obecnie pracuję na  Oddziale Neurologicznym Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Posiadam bogate doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi.

Ustroń oraz Wisła – nasza okolica

Miasto Uzdrowisko Ustroń (Brama Beskidów)

Pierwsza historyczna wzmianka o Ustroniu w woj. Śląskim pochodzi z 1305 r. i zapisana jest w Księdze Uposażeń Biskupów Wrocławskich, w której, w wykazie wiosek zobowiązanych do płacenia dziesięciny, wymienione są m.in. Ustrona i Lyppowetz. I dlatego właśnie rok 1305 przyjęto umownie za datę założenia Ustronia, choć sama miejscowość jest niewątpliwie starsza. Ustroń od momentu powstania do czasów współczesnych przeszedł ogromną metamorfozę.

Niewielka osada założona w beskidzkiej dolinie, przez siedem wieków istnienia zmieniła się w piętnastotysięczne miasto, będące popularnym ośrodkiem uzdrowiskowo – wypoczynkowym, znanym nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Do rozwoju Ustronia przyczyniło się wiele pokoleń mieszkańców, którzy tu żyli, pracowali, zakładali rodziny i przekazywali następcom miłość do swojej ziemi. To piękne miejsce położone wśród gór i lasów, przecięte wstęgą rzeki Wisły, jest niewątpliwie tak dla dawnych jak i współczesnych mieszkańców Ustronia, najdroższym sercu zakątkiem – symbolicznym ojcowskim domem.

alkoholizm leczenie
alkoholizm leczenie

Miasto Wisła (Perła Beskidów)

Od drugiej połowy XIX wieku, okolice Wisły odwiedzane są przez coraz większą liczbę podróżników. Za odkrywcę Wisły na szeroką skalę trzeba uznać pochodzącego z Radomia Bogumiła Hoffa. Ten badacz kultury ludowej, współpracownik Oskara Kolberga, odwiedził wieś w 1882 r. i zachwycony jej urokiem zaczął propagować jej walory w prasie i wśród przyjaciół. W 1885 r. na gruncie, który ze względu na niską cenę, za jaką go nabył, nazwał “Bożym Darem”, wybudował pierwszą willę wypoczynkową “Warszawa”. Wkrótce dzieło Hoffa przejął znany warszawski uczony, filozof i psycholog – dr hab. Julian Ochorowicz. Wybudował on kilka następnych drewnianych pensjonatów, np.: “Maja” i “Sokół”oraz “Placówka”, które zaprojektował architekt syn Bogumiła Hoffa – Bogdana murowana “Ochorowiczówka” istnieje do dnia dzisiejszego na ul. Ochorowicza (na Dzielnicach).

Po 1945 r. większość przedwojennych pensjonatów upaństwowiono, przekazując je m.in. FWP, a Wisła stałą się najpopularniejszym ośrodkiem wypoczynkowym dla mieszkańców Górnego Śląska. Dalszy rozwój miejscowości nastąpił w latach 60. W 1962 r. Wisła otrzymała prawa miejskie, a równocześnie zaczęły powstawać pierwsze branżowe i zakładowe domy wypoczynkowe oraz ośrodki campingowe w Kopydle, Głębcach i Malince. Następne lata to sukcesywne otwieranie kolejnych kompleksów domów wczasowych: na stokach Jarzębatej (1971 r.), ośrodka wypoczynkowego “Partecznik” na stokach Czerhli (1975 r.), a w latach 80. domów wypoczynkowych na południowych stokach Bukowej.

[Głosów:27    Średnia:3.7/5]