Uzależnienie Od Alkoholu | Choroba Alkoholowa | Ośrodek ARKA

Uzależnienie Od Alkoholu

uzależnienie od alkoholu

Cienka granica uzależnienia. Pomoc w chorobie alkoholowej.

Uzależnienie od alkoholu, ogromnie wyniszczające dla osoby chorej, jest też olbrzymim brzemieniem dla jego rodziny i bliskich. To właśnie oni, są w stanie wstępnie “zdiagnozować” partnera, dziecko czy przyjaciela, a to pierwszy krok do szukania profesjonalnej pomocy, oferowanej np. przez Ośrodek ARKA, którego pełną ofertę poznać można pod adresem https://www.alkoholizm-terapia.pl/. Terapia przynosi jednak tylko wtedy upragnione efekty, gdy wyleczenia pragnie sam zainteresowany, a jego problem potraktuje się indywidualnie. Skąd jednak wiedzieć, że to co, było tylko częstym relaksem przy drinku, zaczyna przeradzać się w dramat jednostki i rodziny?

Objawy

Objawy, zazwyczaj dopiero po długim czasie, zaczynają wzbudzać niepokój, a wczesna diagnoza i rozpoznanie przekłada się później na sukcesy terapeutyczne. Warto zwrócić więc uwagę, jaka jest reakcja organizmu na trunki wyskokowe. Odwrócona tolerancja, zaburzenia pamięci, zmiany zachowań czy upośledzenie kontroli to bardzo niepokojące sygnały! Ważne jest jednak też to, co dzieje się, gdy alkohol jest niedostępny. Dla uzależnionego staje się bowiem “centrum” życia, a gdy go braknie, znika poczucie bezpieczeństwa. Pojawiają się zachowania depresyjne, melancholijne czy agresywne. Chory zaczyna przejawiać objawy głodu alkoholowego lub nawet zespołu abstynencyjnego. Ten ostatni rządzi wręcz ciałem uzależnionego ? podwyższając ciśnienie, zaburzając rytm serca, powodując zwiększoną potliwość, a nawet koszmary senne i halucynacje. Choćby z tego powodu, warto szukać profesjonalnej pomocy, bo już terapia wstępna pozwoli choremu zapanować na buntem własnego organizmu, a w połączeniu z leczeniem psychoterapeutycznym, odzyskać kontrolę nad życiem.

Terapia

ARKA oferuje działania kompleksowe, zarówno dla uzależnionego, jak i jego bliskich. Od pomocy w ocenie stanu uzależnionego, poprzez odtruwanie alkoholowe na dopasowanej indywidualnie terapii emocjonalnej kończąc. Jeśli masz wątpliwości, czy szukanie ciągłych okazji do picia lub lęki po odstawieniu, są już objawem choroby alkoholowej, nie bój się skonsultować ze specjalistami z ośrodka. Rozpoznanie problemu to etap konieczny, a jak pokazuje doświadczenie terapeutów – często najtrudniejszy dla samych zainteresowanych i ich bliskich.

Pozostałe posty na blogu:

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]